KONTAKT

DRAMATICKÁ VÝCHOVA A ŠKOLA DIVADELNÍ IMPROVIZACE

UČITEL
Jaroslav Hejnic
jara.hejnic@gmail.com
telefon: 608 520 372
jaroslavhejnic.cz

VÝUKA VELKÉ PŘÍLEPY
CVA (kinosál)
Pražská 129
Velké Přílepy
(Pravidelnou výuku ve Velkých Přílepech zajišťuje ZUŠ Libčice nad Vtavou.)

VÝUKA PRAHA
Od ledna 2024 připravujeme dopolední kurzy (soubory) v Praze, možná vznikne i jeden večerní. Místo: Dejvice/Holešovice/Karlín.
Zájemci mohou psát už teď.

ČASTÉ DOTAZY

Chci se učit divadelní improvizaci, musím být součástí souboru?

Ano. Většinou se k nám hlásí lidi, kteří mají zájem o dlouhodobější spolupráci a činnost v souboru se pro ně stává součástí života. Běžně se vídáme okolo čtyř až pěti let, největší vytrvalci jsou s námi na společné cestě už od roku 2016, tj. od začátku nové éry v Libčicích a Velkých Přílepech. To ale neznamená, že nemůžete odejít ve chvíli, kdy vás to nebude bavit 🙂 .

Chci se přidat do nějakého souboru. Jak na to?

Kontaktuje Jaroslava Hejnice. Do souborů přijímáme nováčky obyčejně v září, nebo v lednu, ale ozvěte se kdykoliv během roku. Když se ozve větší počet zájemců, tak to často iniciuje vznik nového souboru.

Nikdy jsem se improvizaci nevěnoval, budu stíhat ostatní?

Vyhodnější pro vás bude nastoupit do nově vznikajícího souboru a vzít to od základů. Kontaktujte nás a my vám povíme, zda se nějaký soubor formuje. Není ale problém nastoupit i do stávajícího souboru, jen to pro vás bude trochu těžší. Důležité je, aby bylo volné místo, soubory mají vždy maximálně 10 členů.

Děláte i víkendové kurzy improvizace pro veřejnost?

Rádi bychom, ale zatím nemáme čas na jejich organizaci. Není problém domluvit se na workshopu pro divadelní soubor, nebo pro jinou ucelenou skupinu, která si workshop domluví jako celek.

V čem se lišíte od jiných kurzů improvizace?

Nejvíce asi v tom, že pracujeme s lidmi dlouhodobě. Tím pádem nemusíme spěchat a jdeme krok po kroku a snažíme se proniknout do hloubky.

Kolik to stojí?

Ceny za vzdělávání ve Velkých Přílepech stanovuje ZUŠ Libčice nad Vltavou. Školné v Praze je 6000 Kč/pololetí/2 hodiny týdně. Začínáme v půlce září, končíme v půlce června, ve státní svátky se nescházíme.